Top Banners
Top Banners
Top Banners

חופשה משפחתית

מונטנגרו  – פנינת הבלקן

הסיור באתריה של מונטנגרו משול לטיול בין דפיו של ספר היסטוריה מרתק שעוד  ממשיך להיכתב. היו אלה סוחרים ונציאניים אשר בראותם את היער השחור שכיסה את מדרונותיהם של האלפים הדינרים החוצים את המדינה, העניקו לה את הכינוי האיטלקי Montenegro  או  בסרבית צרנה גורה,שפירושו הר שחור.

לכתבה להמלאה לחצו כאן >>>

מונטנגרו

האביב בפרובנס צבוע בכל צבעי הקשת

פרובנס פורחת באלפי גוונים, וצבעים אלה היו תמיד נקודת משיכה, לא רק לצייר וינסנט ואן גוך, אלא לציירים מפורסמים רבים: פול סזאן (יליד פרובנס), אנרי מאטיס, פאבלו פיקאסו, מארק שאגאל, וגוגן שהגיע לגור עם ואן גוך ולאחר מריבה קשה ברח בעוד ואן גוך רדף אחריו עם תער. לא ברור מה היה קורה לו היה משיג אותו, כי ואן גוך השתמש בתער כדי לכרות את אוזנו. תיירים רבים בוחרים לטייל במסלולים "בעקבות הציירים", ומיליוני תיירים, וגם אנחנו ביניהם, באים לחוות את המראות.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

פרובנס - חופשה אביבית מושלמת

צ'כיה משפחתית – כתבת מסלול

אחרי שנים רבות של טיולים בחו"ל, לבד או כזוג, החלטנו לצאת לטיול משפחתי משמעותי, ולא לסופ"ש הכול כלול של שניים או שלושה לילות. ואם כבר טיול כזה, אז למה שלא נבחר ביעד שלא נחשב "סטנדרטי" לטיולי משפחות, משהו מעט מפתיע, כזה שלא מצוי על מפת "הטיולים המשפחתיים"? בסופו של דבר יצאנו למשך שבועיים לצ'כיה, לטיול שהיה הרבה יותר ממקסים.

לכתבה המאלה לחצו כאן >>>

צ'כיה

אורחים לרגע בקופנהגן

הפסל הקטן של בת הים, שהפך לסמל העיר, הוא בעצם העתק. את המקור שומרים יורשיו במקום בלתי ידוע. הפסל עוצב על פי דמותה של רקדנית בלט מפורסמת, אך מאחר שהיא סירבה לדגמן בעירום, הגוף הוא גופה של אשת הפסל אדוארד אריקסון. אנשי העיר אוהבים את בת הים הקטנה שלהם, מה שלא מנע מוודליסטים לערוף פעמיים את ראשה, לקטוע את ידה, ולרסס אותה בצבע.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

קופנהגן

סיור אטימולוגי בכמה אתרי תיירות ברומניה

רומניה, מדינה בדרום-מזרח אירופה, לחוף הים השחור, הייתה כבר מתקופת הברזל מקום מושבם של הדָאקִים, בני עם עתיק שמוצאו משבטים תְּרָאקִיִּים. הם חצו את נהר דנובה והתיישבו באזור זה. הדָאקִים היו מצוידים בחרב מעוגלת שנקראה daca, ומכאן נגזר שמם. אגב, על שמם קרויה מכונית תוצרת רומניה – Dacia. הדאקים עמדו בקשרי מסחר עם הערים היווניות שעל חוף הים השחור ועם הרומאים.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

רומניה

גן העדן של פלאו

צוללים ועומדים בשורה על צוק תת-ימי בעומק 30 מ' מתחת לפני הים, מחזיקים מעמד בזרם מטורף בעזרת חבל הקשור לוו הנעוץ היטב בשונית, ומתרגשים. מולם, סרט הטבע מתרחש בשידור חי ביותר.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

גן העדן של פלאו

פולין קצת אחרת

נקפו השנים, העלמה מהפרדה דווקא הפכה לחברה קרובה; ברכתה, לעומת זאת, אכן התקיימה. רצה הגורל, כפי שנהוג לומר, ונפגשתי עם בת זוגי לחיים: אמנם ישראלית כבר שנים רבות, אך גם פולנייה אמתית, כדת וכדין, כזאת שנולדה בפולין, גדלה בפולין והתחנכה בפולין. פולין מעט שונה מהפולין שעולה באסוציאציה הצברית הטיפוסית.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

פולין קצת אחרת

איסלנדר קר יקר נהדר 

בתחילת יוני 2015 יצאתי בפעם הראשונה לאיסלנד (ההכנות הלוגיסטיות החלו כבר בחודשים דצמבר-ינואר שקדמו לנסיעה). משהתחלתי לקרוא חומר תיירותי על איסלנד, הבנתי שהיעד הזה שונה מהותית מיעדי נסיעותיי בעבר (אולי מזכיר קצת את אלסקה).

לכתבה המלאה לחץ כאן >>>

איסלנד

לעוד חופשות משפחתיות וטיולים מדהימים הזמינו עוד היום את מגזין "טבע הדברים" וקבלו גליון ראשון במתנה! 

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)