Top Banners
Top Banners
Top Banners

חיות בר בישראל

גם חסידה בשמים ידעה

בקרב עמים רבים ודתות שונות נחשבה החסידה הלבנה לקדושה וסימלה את הנאמנות, הצניעות, הנישואין והפריון. אך יותר מכול היא כיום סמל בלתי מעורער לנדודים ולשמירת טבע, כשהיא מייצגת נאמנה את בריאותם של מקומות החיות שלה.

להמשך הכתבה לחץ כאן >>> 

חסידה

קיפודים בישראל

הקיפודים הם מהקבוצות המיוחדות והמוכרות ביותר בקרב היונקים. הם פזורים בכל העולם, ובעיקר באירופה. הם פעילי לילה, והם נפוצים בחוות, בפארקים, בגנים ובמקומות יישוב, ואפילו בשכונות המאוכלסות בצפיפות. התנהגותם הנעימה של הקיפודים הפכה אותם למושכים בעיני בני האדם, שקיימו עמם קשר קרוב וידידותי למדיי.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>

קיפודים בישראל

צבי ארץ ישראלי – הגן הלאומי חוף השרון

אחד המפגשים הראשונים שלי עם עדר של הצבי הארץ ישראלי בגן הלאומי חוף השרון היה לפני כשנה, בשעת לילה מאוחרת. נסעתי עם חבר לביתה של זוגתי הנמצא ליד שכונת ארסוף שבשרון. הדרך לשם עוברת בחלקו הדרומי של הגן הלאומי. בפנייתנו לאחד הסיבובים ראינו לפנינו את העדר.

להמשך הכתבה לחצו כאן>>

צבי ארץ ישראלי - הגן הלאומי חוף השרון

האוח העיטי האימתני

האוח העיטי (Bubobubo, Eagle Owl) נחשב לטורף-על ולגדול דורסי הלילה בעולם, המטיל את חיתתו על בעלי חיים רבים, ובכללם דורסי לילה ויום, עטלפי פירות, קיפודים ואפילו שועלים צעירים. האוח העיטי תועד צד אפילו נץ גדול ובז נודד – מהדורסים החזקים והמרשימים ביותר בעולם, כשהוא מגיח מהעלטה עם טפריו המרשימים שלופים, ובשקט מוחלט עט בלילה על חסרי האונים.

להמשך הכתבה לחצו כאן >>>

האוח העיטי האימתני

תחרות ההסוואה הטובה ביותר – זוחלים בישראל

"אני לֹא מבינה", אמרה זיקי הזיקונית כּשֶׁהיא קראה בּ"ילדי טבע הדברים" על תחרוּת ההסוואה; "הרֵי כּוּלם יוֹדעים שאנחנוּ, הזיקיות, אלוּפוֹת ההסוואה… אז מה בּכלל עוֹשִׂים תחרוּת?

להמשך הכתבה לחצו כאן >>>

הסמור בישראל 

הסמור הוא הטורף הקטן ביותר החי כיום בישראל. שמו העברי ניתן לו כי הוא נוהג לסמר את שערותיו בשעת התגוננות.
הסמור, שנמנה עם משפחת הסמוריים (Mustelidae), הוא מין הולך ונעלם מנוף ארצנו. החל מסוף שנות ה-80 יש מיעוט תצפיות שלו בארץ, והוא נמצא כיום בסכנת הכחדה חמורה.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

סמור בישראל

הדרור – לחופש נולד

בעיני רבים דרור הבית (Passer domesticus) מסמל מצד אחד חופש וסתגלנות, ומצד שני הוא נקשר לבנליות על גבול השיעמום, לא כל שכן בעיני ההדיוטות -מזיק וטורדני (לא רבים יודעים שהדרורים הם גם מועילים בהשמידם חרקים בעונת הקינון). דרור הבית נחשב כיום בבירור לאחת הציפורים הנפוצות ביותר בעולם, וגם המוכרות ביותר לאדם, בשל שכנותו לאדם מזה אלפי שנים.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

דרור - הטבע בעיניים שלנו

עולם החי בארץ ישראל מתגלה במלוא עוצמתו במגזין "טבע הדברים" וב"ילדי טבע הדברים". הזמינו עוד היום גליון דיגיטלי מתנה הביתה!

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.