Top Banners
Top Banners
Top Banners

חיות נדירות

 העוף שסיכן את ביטחונה של ארצות הברית

לכאורה מדובר בסיפור רגיל על מאבק כוחות בין ארגונים סביבתיים ותעשייה בשל בעל חיים המועמד להכרזה המפוקפקת כמין בסכנת הכחדה. אבל הפעם בין אלו שמנסים למנוע מהמין הגנה על פי חוק נמצאים ארגונים סביבתיים. המאבק הסוער הזה הצליח לאחד ציידים, חוואים, בעלי קרקעות, פוליטיקאים, את משרד החקלאות והאוניברסיטאות, יחד עם ענקית האנרגיה קונקופיליפס, כנגד הכרזתו של השכווי כמין בסכנת הכחדה. זה כאילו לקס לות'ור דפק לסופרמן על הדלת וביקש לשתף אתו פעולה כנגד האידיוט מהקומה העליונה.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

שכווי - העוף שסיכן את ביטחונה של ארצות הברית

ביזון – חיה בסכנת הכחדה

כל עוד נעו עדרי הביזונים הצפון אמריקאיים בחופשיות, נוהלה המערכת האקולוגית שכללה את המישורים הגדולים כמערכת מאוזנת. הביזונים גזמו את העשב הגבוה, הפיצו את הזרעים, והם היו מרכז האיזון של האזור. לאינדיאנים הייתה מערכת שיתוף תלותית עם הביזונים; הם העריצו את החיות המרשימות, במיוחד עבור כל מה שהן "העניקו" להם.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

ביזון

הפנגולין

לפעמים – כּשאתה נִראה שוֹנֶה, אנשים לֹא ממש מחפּשִׂים את חברתך ואפילוּ מִתרחקים מִמך. אבל בּיחסים בּין בּנֵי האדם וּבעלֵי החיים – כּכל שבעל החיים נִראה שוֹנֶה יוֹתר כך מחפּשִׂים אוֹתו יוֹתר, והוא הוֹפך לִהיוֹת ממש מִצרך מבוּקש בּשוּק. כזה הוא הפנגולין – בּעל חיים שנִראֶה כּאילוּ הִגיע אלֵינוּ היישר מִתקוּפת הדינוזאורים.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

פנגולין - חיות נדירות

עופות הים המסתוריים

עופות הים הם ללא ספק מהמסתוריים בעופות בכלל, ולו בשל העובדה שהם נמצאים לרוב באזורים מרוחקים, באזורי סערות ובמרחבי האוקיינוסים, ובעונת הקינון בשטחי התכנסות באיים נידחים ובמצוקי ים קשי גישה. מעקב אחר לווייתנים ויונקים ימיים כספקי שאריות מזון לעופות הים יגלה לנו אותם במקרים רבים, וכמובן גם תצפיות ממושכות מקו החוף של הים התיכון או מפרץ אילת באמצעות טלסקופים ומשקפות.

להמשך הכתבה לחצו כאן >>>

עופות הים המסתוריים

רוצים לגלות עוד חיות נדירות ? טבע הדברים מזימנה אתכם לגלות מידי חודש מגוון של חיות וטבע מופלא. צרו איתנו קשר וקבלו את הגליון הראשון במתנה ! 

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)