Top Banners
Top Banners
Top Banners

מסעות מרהיבים בעולם

מסע באלבניה – ארץ הנשרים

מסע רגלי בתוך יערות עבותים שלא נגמרים, הליכה בשבילים צרים המטפסים על פסגות הרים, ביקור בכפרים קטנים ונידחים שבהם הזמן עמד מלכת ואנשים חייכנים ומכניסי אורחים שחיים בפשטות, ואפילו אוהבים את ישראל והישראלים. השילוב המנצח הזה של תרבות, נופים ואנשים, בתוספת אוכל פשוט וטעים ומזג אוויר נסבל, גרם לי ליהנות מכל רגע. אם נוסיף לכך את העובדה שאת המסע הרגלי עשיתי עם בני דוד, הרי שהכול מושלם.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

אלבניה

מאלסקה לקמצ'טקה ב- 15 יום

חזרנו מסוף העולם. טוב, יש כמה סופי עולם. יש כאלה אמתיים כמו הקוטב הדרומי, או הצפוני, שהם באמת רחוקים מאוד, ויש כאלה סמליים כמו למשל טימבוקטו, שלרבים רבים אין אפילו מושג קלוש אם היא בכלל קיימת, אבל היא מסמלת עבורם את סוף העולם. אנחנו חזרנו מקמצ'טקה, והיא בשבילנו עוד סוף עולם, אמתי וסמלי כאחד.

לכתבה המלאה לחץ כאן >>>

אלסקה ועד קמצ'טקה

מאלסקה לקמצ'טקה ב-15 יום, כתבה שנייה.

קמצ'טקה. חצי אי שכולו טבע אין סופי, תלוי בזנבו, כמו דג סלמון, על הקצה הצפוני-מזרחי של סיביר. אורכו 1,250 ק"מ, רוחבו המרבי 450 ק"מ, ושטחו 472,300 קמ"ר של הרי געש לוהטים, גייזרים, יערות וביצות טונדרה. האיים הקוריליים (Kuril Islands), הנראים במפה כמו אבני חצייה במים רדודים, יורדים ממנו דרומה לכיוון יפן.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

מאלסקה לקמצ'טקה ב-15 יום

קירגיזסטן – ארץ ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה

בלב אחד מהאזורים דלילי האוכלוסין והפראיים ביותר בעולם שוכנת קירגיזסטן, ארץ ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה – הרי הטיאן-שיאן – "הרי השמים" בשפה הסינית. רכסים אלה הם מן הגבוהים ביותר בעולם, ופסגתם, פסגת הניצחון, מגיעה לגובה 7,439 מ'.

לכתבה המלאה לחץ כאן >>>

קירגיזסטן – ארץ ממלכת ההרים

מונגוליה – ארץ המוזרויות והנפלאות

מונגוליה נמצאת בצד המזרחי של מישורי מרכז אסיה, בין סין ורוסיה. אין לה מוצא לים (היא נמצאת במרחק 1,000 ק"מ מכל ים). שטחה 1,566,500 קמ"ר (פי 70 משטחה של ישראל), שזה כמעט כמו כל מערב אירופה או אלסקה. זוהי המדינה השביעית בגודלה באסיה וה-18 בכל העולם. אורכה (ממזרח למערב) כ-2,400 ק"מ ורוחבה (מצפון לדרום) – 1,260 ק"מ. גבולה הצפוני (הארוך מאוד) גובל בסיביר הרוסית, ואילו גבולה הדרומי גובל במונגוליה הסינית. במפה היא נמצאת בין קו הרוחב 45 מעלות צפון לקו הרוחב 52 מעלות צפון. בדרום המדינה שולט מדבר גובי ובצפון השטח הוא הררי, ובין רכסי ההרים מבדילים מישורים (כך שהנוף בארץ הזאת הוא נוף של רכסים, הרים וגבעות, וביניהם עמקים שמכוסים ערבות דגניים בעיקר, אך גם יערות מחטניים – טייגה).

להמשך הכתבה לחצו כאן>>>

מונגוליה – ארץ המוזרויות והנפלאות

טרק שלושת הפאסים ממערב לפסגת האוורסט (קומבו)

טרק האוורסט מפגיש את המטיילים עם ארבע פסגות המתנשאות לגובה של יותר מ-8,000 מ' מעל פני הים, בהן כמובן הר האוורסט, שגובהו 8,848 מ', הניצב כמגדלור הנראה מכמה נקודות בטרק. נוסף על כך בנה שוקה תכנית מאתגרת במיוחד של טרק "שלושת הפסים" (מעברי הרים), בגבהים של 5,500-5,300 מ'. וכך, בתחילת אוקטובר, מצאנו את עצמנו, קבוצה של חמישה מטיילים, נוחתים בקטמנדו מוכנים למשימה.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

נפאל - טארק טארק שלושת הפאסים

קיאקים בארץ בראשית – יומן נורבגיה

לנסוע לנורבגיה ככה באמצע החורף זו מעשייה לא פשוטה. לטיול קיאקים? זה בכלל מסבך את העניין. יום אחד מגיע מייל ממועדון הקיאקים "טרה סנטה", כשבראשו תמונה של הזוהר הצפוני, ובתחתית הדף מופיע הכיתוב: "מי רוצה לנסוע לנורבגיה בדצמבר? עומר".…נו טוב, אמרתי לעצמי, לעשות במכנסיים בקיאק במינוס עשר מעלות…כמה ימים לאחר מכן נפגשתי עם רועי "ג'ינג'י" סדן, וסיפרתי לו על הבדיחה של עומר. רועי פקח זוג עיניים ענקיות, חייך חיוך גדול ושאל: "נרשמת?".

"אני? למה מה, הרגתי מישהו?" ורועי כמו רועי, הניח את ידו על כתפי ואמר: "זה חלום! וחלום מגשימים!"    לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

קיאקים בארץ בראשית – יומן נורבגיה

מרוקו שלאחר האביב הערבי

שבתי בימים האחרונים מהטיול ה-309 שלי בממלכה המאגרבית – מרוקו, ארץ שבה נולדתי וגם רבים רבים אחרים. חבריי, בני משפחה ואחרים המעוניינים לנסוע למרוקו, שואלים אותי האם זה זמן מתאים לנסוע לארץ מוסלמית ערבית. בקיצור, האם אפשר לנסוע למרוקו? אני משתדל לומר את דעתי המלומדה, ומשאיר לשואלים להגיע למסקנות בעצמם.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

מרוקו שלאחר האביב הערבי

סיפורי אישים בתולדות קובה

בראשית פברואר 2016 יצאתי למסע של שבועיים ברחבי קובה, הגדולה שבמדינות הקריביות. שטחה 115,000 קמ"ר, ומספר תושביה כ-11 מיליון. קובה, המכונה בצדק "פנינת הקריביים"

להכתבה המלאה לחצו כאן >>>

סיפורי אישים בתולדות קובה

לעוד מסעות מרהיבים ברחבי העולם הרשמו לירחון "טבע הדברים" וקבלו גליון ראשון במתנה 

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)