Top Banners
Top Banners
Top Banners

אתרי תיירות בעולם

אלבניה וקוסובו – רשמי ביקור

השאיפה להגדרה עצמית היא נטייה ידועה בחברות אנושיות. רכס הרים מכאן ומשם, נהר מאחור והים הגדול מלפנים, והנה קהילה אחת המייחדת לעצמה שפה, מנהגים ותרבות ויוצרת גבול. החרדה מהיטמעות ומאבדן הזהות החברתית היא כה חזקה, עד שלעתים היא גוברת על יצר ההישרדות הבסיסי של האדם הפרטי. אך האם חלוקת העולם למאות מדינות תועיל בטווח הארוך לאותן חברות, או דווקא תפגע בהן?

להמשך הכתבה לחץ כאן >>>

רשמי ביקור - אלבניה וקוסובו

מונטנרגרו – יותר ורוד משחור בהר השחור

מונטנגרו היא מדינה קטנה יחסית ולא צפופה. שטחה 13,812 קמ"ר, ומספר תושביה כ-640,000. המרחקים בין האתרים האטרקטיביים קטנים יחסית, והמרחק בין שני קצות המדינה לא עולה בהרבה על 300 ק"מ (כך למשל המרחק בין Herceg Novi שלחוף מפרץ קוטור ובין Zabiljak שבהרי הצפון הוא 285 ק"מ). מאחר שהכבישים הבין-עירוניים אינם כבישים מערביים מהירים – התנועה מתנהלת בעצלתיים. לכן מומלץ לחלק את השהות במדינה בין שני האזורים המתוירים שלה: החוף האדריאטי ומפרץ קוטור מצד אחד, וההרים שבצפון המדינה מצד שני.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

מונטנגרו

קנסאי הפנינה של יפן

חבל קנסאי נמצא באי הונשו, בערך במחצית הדרך מטוקיו להירושימה שבדרום האי. באזור שוכנות הערים קיוטו, אוסקה, קובה ונארה, והוא בהחלט ראוי לביקור של שבועיים ויותר. נארה וקיוטו היו הבירות הקודמות של יפן (לפני טוקיו), והן ערים עתירות מקדשים וגנים נרחבים, שמשרים אווירה של קדושה מחד ונינוחות ושלווה מאידך.

להמשך הכתבה לחצו כאן >>>

קנסאי הפנינה של יפן

פולין  : מחכמי לובלין ועד "חכמי חלם"

העיר לובלין היא העיר התשיעית בגודלה בפולין (מספר התושבים בה עולה על 350,000), אך היא מתהדרת בתואר הייחודי של העיר הפולנית הגדולה ביותר ממזרח לוויסלה. בעברה אירחה לובלין כמה פרלמנטים והייתה גם מקום מושבו של בית הדין העליון הפולני. היהודים התיישבו בלובלין כבר במאה ה-15

להמשך הכתבה לחצו כאן >>>

פולין

לעוד מסלולי טיול מרתקים בעולם הרשמו עוד היום למגזין "טבע הדברים" וקבלו גליון ראשון במתנה !

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)