Top Banners
Top Banners
Top Banners

צמחי ארץ ישראל

אתרים ופרחים בבנימין – כתבה צילומית

על מקומות רבים אומרים אצלנו שהם לב הארץ, ואכן ארץ ישראל ניחנה בלב גדול שמכיל את כל רגביה. כך שכולם צודקים באיזשהו אופן. עם זאת, חבל בנימין בהתאם למיקומו הגאוגרפי יושב ממש במרכז הארץ. שטחה של המועצה האזורית, שהיא אגב אחת הגדולות בארץ, הוא כמיליון דונם. במושגים ישראליים שטח כזה הוא עולם ומלואו מכל הבחינות. ללא ספק החבל עשיר בנופי הר ועמק, בנחלים ומעיינות, בחי וצומח, בארכאולוגיה ובהיסטוריה שמתועדת בשטח עד לפני 3,000 שנים ועוד קודם.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>

אתרים ופרחים בבנימין

יש מה לאכול – לענה שיחנית

הלענה השיחנית ידועה בשמה העממי שיבה. המפגש הראשון שלי אתה היה בנחל צלמון. כמורה חיילת נהגתי לטייל שם ולהדריך מטיילים, ובמסגרת סיורי ההכנה התארחנו אצל משפחה נוצרית – משפחת חסן.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>

לענה שיחנית

הקנה המצוי 

הקנה המצוי הוא בין הגבוהים שבמיני משפחת הדגניים הגדלים אצלנו. יתרונותיו מרובים: הקנים משמשים לקליעת סלים, לקליעת מחצלות, לבניית גדרות, מחסות, ואפילו ניתן להכין מהם חליל ולהנעים את הזמן. האגדה מספרת על המלך מידס שנענש על ידי דיוניסוס, לאחר שהלה שפט בתחרות נגינה בחליל ופסק לטובת יריבו הסטיר.

לכתבה המלאה לחצו כאן >>>>

קנה מצוי

סערה בחורשת האיקליפטוס

סערה תקשורתית מתחוללת לאחרונה סביב עץ האיקליפטוס: אנשי אקדמיה ירדו ממגדל השן וחתמו על עצומות, חובבי טבע ו"סלבס" כתבו מאמרים ומכתבים למערכת, משתתפים רבים מכל קצווי הארץ נהרו לישיבות, ולאחרונה נוספה גם כתבה ב"טבע הדברים". כולם נרתמו להצלת העץ. כביכול, "הרשעים" האלה, אנשי רשות הטבע והגנים, הכריזו עליו מלחמת שמד.

לכתבה המלאה לחץ כאן >>>

אקליפטוס בארץ ישראל

הסבּוֹן צוֹחק אחרוֹן: האִם אפשר להִשתמש בּמיִם אפוֹרים להשקיה של צמחים?

ילדֵי כּיתה ג' והמוֹרה מאיה סלע בּבֵית ספר צין  שבמדרשת שדה בוקר;  ד"ר טלי ברונר, גיא מִזרחי, פרופ' עמית גרוס – מֵהמכוֹנים לחקר המדבּר, קמפּוּס שדה בּוֹקר, מִדרשת בּן-גוּריוֹן,  אוניברסיטת בּן-גוּריוֹן בּנגב. בּמִסגרת שיתוּף פּעוּלה בּין בית ספר צין לבֵין המכוֹנים לחקר המִדבּר של אוניברסיטת בּן-גוּריוֹן במדרשת בּן-גוּריוֹן, ערכנוּ ניסוּי שמטרתוֹ לִבדוֹק אִם ניתן להִשתמש בּמיִם אפוֹרים להשקיית צמחים. הניסוּי נערך על חסוֹת.

לכתבה המלאה לחצו כאן>>>

לעוד המון כתבות על צמחי ארץ ישראל במגזין טבע הדברים" וב"ילדי טבע הדברים". מגלים את צמחי ארץ ישראל מחדש עם מגזין ראשון עד הבית במתנה!  

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

טלפון (חובה)

תוכן ההודעה(חובה)